טקסס הולדם חוקים

טקסס הולדם חוקים

טקסס הולדם (או, 'הולדם') הפך למשחק הפוקר הפופולרי ביותר בעולם, הן בבתי קזינו חיים והן ברשת להלן נקודות המפתח שעליך לדעת:

  • כל שחקן מקבל שני קלפים, לעיניו בלבד.
  • הדילר פורש חמישה קלפים – שלושה בבת אחת הנקראים "פלופ" (Flop) , אחר כך עוד אחד, ואז עוד אחד – שיכולים לשמש את כל השחקנים בכדי להפוך את היד שלהם לטובה יותר.
  • לפני ואחרי כל קלף (ים) שנחשפים, השחקנים מציעים את סכום ההתערבות שלהם. כדי להישאר לראות את הקלף הבא, כל השחקנים חייבים להכניס את אותו סכום ההתערבות.
  • יד הפוקר הטובה ביותר זוכה בקופה

זה משחק פשוט ללמידה, אך עם זאת יש בו פוטנציאל לשחק עם מגוון אינסופי של אסטרטגיות, טקטיקות וניואנסים.

הכללים של טקסס הולדם

לפני שתתחילו לשחק בהולדם, תרצה ללמוד את הכללים. בהולדם, כל שחקן מקבל לשני קלפים פרטיים (המכונים 'hole cards') השייכים להם בלבד. חמישה קלפים קהילתיים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה, כדי ליצור את 'הלוח'. כל השחקנים במשחק משתמשים בכרטיסי הקהילה המשותפים הללו בשילוב עם הקלפים שלהם שלהם, כדי שכל אחד מהם ינסה לקבל את יד הפוקר הטובה ביותר. בהולדם, שחקן רשאי להשתמש בכל צירוף של שבעת הקלפים הזמינים בכדי ליצור את יד הפוקר הטובה ביותר עם חמישה קלפים, תוך שימוש באפס, אחד או שניים מכרטיסי החור הפרטיים שלהם.

ארבע הווריאציות העיקריות של הולדם נבדלות זו מזו על ידי מגבלות ההימור שלהן:

Limit Texas Hold’em: קיימת מגבלת הימורים קבועה מראש בכל סבב הימורים.

No Limit Texas Hold’em: שחקן יכול להמר על כל סכום, עד לכל הצ'יפים שלו.

Pot Limit Texas Hold’em: שחקן יכול להמר על כל סכום, עד לגודל הקופה.

Mixed Texas Hold’em מעורב: המשחק עובר בין סיבובים של Limit Texas Hold’em ו- No Limit Texas Hold’em.

The Blinds

בהולדם, סמן הנקרא 'הכפתור' או 'כפתור הסוחר' מציין איזה שחקן הוא הסוחר הנומינלי למשחק הנוכחי. לפני תחילת המשחק, השחקן הראשון עם כיוון השעון מהכפתור מעלה את ה"בליינד הקטן", ההימור הכפוי הראשון. השחקן מיד עם כיוון השעון מהבליינד הקטן מעלה את ה"בליינד הגדול", שהוא בדרך כלל כפול מגודל הבליינדס הקטנים, אך הם יכולים להשתנות בהתאם למבנה ההימורים.

במשחקי Limit, ה- big blind זהה להימור הקטן, וה- blind blind הוא בדרך כלל חצי מגודל ה- blind blind, אך עשוי להיות גדול יותר בהתאם להימור. לדוגמא, במשחק ש"ח 2 / ש"ח 4 Limit הבליינד הקטן הוא 1 ש"ח והגדול הוא 2 ש"ח. במשחק Limit של ש"ח 15 / ש"ח 30, הבליינד הקטן הוא 10 ש"ח והגדול הוא 15 ש"ח.

במשחקי Pot Limit ו- No Limit, המשחקים מתייחסים לפי גודל הבליינדים שלהם (לדוגמא, במשחק ש"ח 1 / ש"ח 2 Hold’em יש בליינד קטן של ש"ח 1 וביג בליינד של ש"ח 2).

בהתאם למבנה המדויק של המשחק, כל שחקן עשוי גם להידרש להכניס 'ante' (סוג אחר של הימור כפוי, לרוב קטן יותר מכל בליינד, שהועלה על ידי כל השחקנים) לשולחן.

כעת, כל שחקן מקבל את שני קלפי החור שלו. פעולת ההימורים מתנהלת בכיוון השעון סביב השולחן, החל מהשחקן 'under the gun’' (מיד בכיוון השעון מהבליינד הגדול).

אפשרויות הימורי שחקן

בהולדם, כמו בצורות אחרות של פוקר, הפעולות הזמינות הן 'קיפול', 'צ'ק', 'הימור', 'קריאה' או 'העלאה' (‘fold’, ‘check’, ‘bet’, ‘call’ or ‘raise) האפשרויות הזמינות תלויות בפעולה שביצעו השחקנים הקודמים. אם איש עדיין לא הימר, שחקן רשאי לבדוק (לדחות את ההימור, אך לשמור את הקלפים שלו) או להמר. אם שחקן הימר, אז השחקנים הבאים יכולים להתקפל, לקרוא או להעלות. לקרוא זה להתאים לסכום שהימר השחקן הקודם. העלאה היא לא רק להתאים את ההימור הקודם, אלא גם להגדיל אותה.

Pre-Flop

לאחר שראה את 'hole cards' שלו, כעת לכל שחקן יש אפשרות לשחק בידו על ידי קריאה או העלאת הבליינד הגדול. הפעולה מתחילה משמאלו של הבליינד הגדול, הנחשב להימור 'חי' בסיבוב זה. לשחקן זה יש אפשרות לקפל, לקרואר או להעלות. לדוגמא, אם הבליינד הגדול היה 2 ש"ח, זה יעלה 2 ש"ח לקרוא, או לפחות 4 ש"ח להעלות. פעולה מתנהלת אז  בכיוון השעון סביב השולחן.

הערה: מבנה ההימורים משתנה עם וריאציות שונות של המשחק. הסברים על פעולת ההימורים ב- Limit Hold’em, No Limit Hold’em ו- Pot Limit Hold’em נמצאים בהמשך.

הימורים נמשכים בכל סבב הימורים עד שכל השחקנים הפעילים (שלא קיפלו) הציבו הימורים שווים בקופה..

The Flop

כעת, שלושה קלפים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה על הלוח. זה מכונה 'הפלופ'. בהולדם, שלושת הקלפים בפלופ הם קלפי קהילה, הזמינים לכל השחקנים שעדיין נמצאים ביד. ההימורים בפלופ מתחילים בשחקן הפעיל מיד בכיוון השעון מהכפתור. אפשרויות ההימורים דומות לקדם הפלופ, אולם אם אף אחד לא הימר בעבר, השחקנים עשויים לבחור לבדוק ולהעביר את הפעולה לשחקן הפעיל הבא בכיוון השעון.

The Turn

לאחר סיום פעולת ההימורים בסיבוב הפלופ, ה'סיבוב 'מתבצע עם הפנים כלפי מעלה על הלוח. התור הוא הקלף הקהילתי הרביעי בהולדם (ולפעמים נקרא גם 'רחוב רביעי'). מתחיל סבב הימורים נוסף, החל מהשחקן הפעיל מיד בכיוון השעון מהכפתור.

The River

לאחר סיום פעולת ההימורים לסיבוב, 'הנהר' או 'הרחוב החמישי' מועברים עם הפנים כלפי מעלה על הלוח. הנהר הוא קלף הקהילה החמישי והאחרון במשחק הולדם. ההימורים שוב מתחילים בשחקן הפעיל מיד בכיוון השעון מהכפתור, ואותם כללי הימורים חלים כמו על הפלופ והסיבוב, כמוסבר לעיל.

The Showdown

אם יש יותר משחקן אחד שנותר כאשר סיבוב ההימורים האחרון הושלם, האדם האחרון שהימר או העלה מראה את הקלפים שלו, אלא אם כן לא היה שום הימור בסיבוב האחרון, ובמקרה זה השחקן מיד עם כיוון השעון מהכפתור מראה את הקלפים שלו קודם. . השחקן עם היד הטובה ביותר עם חמישה קלפים זוכה בקופה. במקרה של ידיים זהות, הקופה תחולק באותה מידה בין השחקנים עם הידיים הטובות ביותר. כללי הולדם קובעים כי כל התביעות שוות.

לאחר הענקת הקופה, יד חדשה של הולדם מוכנה לשחק. הכפתור עובר כעת בכיוון השעון לשחקן הבא, בליינד מוצבים שוב, וידיים חדשות מחולקות לכל שחקן.

Limit, No Limit, Pot Limit ו- Texas Hold’em מעורב

כללי ה- Hold’em נשארים זהים למשחקי פוקר Limit, No Limit ו- Pot Limit, למעט כמה יוצאים מן הכלל:

Limit Hold’em

ההימורים ב- Limit Hold’em הם בסכומים מובנים מראש. לפני פלופ ובפלופ, כל ההימורים וההעלאות הם באותו סכום כמו הבליינד הגדול. בסיבוב ובנהר, גודל כל ההימורים והעלאות כפול. ב- Limit Hold’em מותרים עד ארבעה הימורים לשחקן במהלך כל סבב הימורים. זה כולל הימור (1), (2) העלאה, (3) העלאה חוזרת ו (4) מכסה (העלאה סופית).

No Limit Texas Hold’em

ההימור המינימלי ב- No Limit Hold’em זהה לגודל הבלינד הגדול, אך שחקנים יכולים תמיד להמר כמה שהם רוצים.

העלאה מינימלית: ב- No Limit Hold’em סכום הגיוס חייב להיות לפחות כמו ההימור הקודם או העלאה באותו סיבוב. כדוגמה, אם השחקן הראשון שפועל מהמר 5 ש"ח, השחקן השני חייב לגייס מינימום 5 ש"ח (סך ההימור של 10 ש"ח).

העלאה מקסימאלית: כל גודל ערימת הכסף.

ב- No Limit Hold’em אין 'מכסה' על מספר העלאות המותרות.

Pot Limit Texas Hold’em

ההימור המינימלי בפוט לימ יט הולדם הוא זהה לגודל הבחיינד הגדול, אך שחקנים תמיד יכולים להמר עד גודל הקופה.

העלאה מינימלית: סכום הגיוס חייב להיות לפחות כמו ההימור הקודם או העלאה באותו סיבוב. כדוגמה, אם השחקן הראשון שפועל מהמר 5 ש"ח, השחקן השני חייב לגייס מינימום 5 ש"ח (סך ההימור של 10 ש"ח).

העלאה מקסימאלית: גודל הקופה, המוגדר בסך הכל של הקופה הפעילה בתוספת כל ההימורים על השולחן בתוספת הסכום שעל השחקן הפעיל לקרוא תחילה לפני העלאה.

דוגמה: אם גודל הקופה הוא 100 ש"ח, ואין פעולה קודמת בסבב הימורים מסוים, שחקן רשאי להמר מקסימום 100 ש"ח. לאחר ההימור ההוא, הפעולה עוברת לשחקן הבא בכיוון השעון. שחקן זה יכול לקפל, להתקשר ל 100 ש"ח או לגייס סכום כלשהו בין המינימום (100 ש"ח יותר) למקסימום. ההימור המקסימלי במקרה זה הוא 400 ש"ח – הגייס היה מתקשר תחילה ל 100 ש"ח, ומביא את גודל הקופה ל -300 ש"ח ואז מגייס 300 ש"ח יותר, מה שהופך הימור כולל של 400 ש"ח.

ב- Pot Limit Hold’em אין 'מכסה' על מספר הגיוסים המותר.

Mixed Texas Hold’em

ב- Mixed Hold’em המשחק עובר בין סיבובים של Limit Hold’em ו- No Limit Hold’em. הבליינד בדרך כלל מוגברים כאשר המשחק עובר מ- No Limit ל- Limit, כדי להבטיח עקביות בגודל הקופה הממוצע בכל משחק. כללי ההימורים בכל סיבוב פועלים לפי הכללים של אותו משחק, כמתואר לעיל.